Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

what is meant by drug ​
A circle has a diameter of 50 cm. Which of these is closest to it's circumference.A) 157 cm B) 314 cmC) 7,850 cm D) 1,963 cm​
Pleeeeeaaaassseeeee HHHHEEEEELLLLPPPPP
2. ¿Cómo se salva Émeline de ir a Auschwitz? las maletas de auschwitz
58:35 What does fiscal policy most closely focus on? Managing taxes and spending. Controlling the money supply. Regulating businesses. Limiting business transac
. Which country's name means "the savior"? . Which language do many Ecuadorians speak? This Puerto Rican author has a double letter in her name.
Pleaaaase Help! ^_^Why did Viking warriors go to sea?A) to exploreB) to tradeC) to sellD) to fight
ALGEBRA Find x and the measures of the unknown sides of each triangle. 12. M 13. R 17 Sx 6x - 5 2x + 7 2 N O 5 3x - 4 3x + 10 +
PLEASE HELP MEEEE! PLEASEEEEEEEEE 1. In your own words, explain how plate tectonics is responsible for features on the surface of the planet. 2.How did our cont
Read this excerpt from “the great san francisco fire” SONEONEPLS PLS PLS HELP MEEHHHH