germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Help now please & thank you ❤️❤️❤️❤️
how to write 1 over 5 as a decimal
Why does soap dissolve the membrane easily
Fei Yen's dog eats 8 ounces of dog food each day. Fei Yen bought a 28-pound bag of dog food. How many 8-ounce servings are in a 28-pound bag of dog food?
Informal essays __________. A. can never be about serious topics B. are usually about serious topics C. can be about serious topics, if written in a serio
James would like to send a document he has saved on the hard drive to coworkers in Ireland, Brazil, and India. These coworkers have Internet access. He should _
who were richard the lion-heart and saladin? opposing leaders in the crusades who reached a settlement about control of the holy land the king of england and hi
Which rotation speed is not a typical spindle rotation speed for magnetic hard drives?3100; 5400; 7200; 10000
Which regulates the enzymes present in an organism
Due to demand, Donovan dairy plans to double its size in 4 years and will need $250,000 to begin development. If they invest $175,000 in an account that pays 8.