chile2747 chile2747
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

Rita bought 6 boxes of chocolates. Each box cost $6.48. How much did she spend?

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-08-2020

Answer:

38.88

Step-by-step explanation:

Take the price per box and multiply by the number of boxes

6.48*6 =38.88

Answer Link
ello18 ello18
  • 24-08-2020
38.88$ because we need to multiply 6.48$ by 6
Answer Link

Otras preguntas

Does your circumstances define who you are
if a car travels 200 m to the east in 8.0s what is the car's average velocity.
One problem with the Articles of Confederation was * an executive that had too much power. the states lacked the power to tax. the lack of control over intersta
Can anyone help? I’ll give Brainly.. thank you
Use at Least one hundred words to explain what you did the last time your handheld personal computer went slow.​
Evaluate the expression when a = -4 and x=4. 4x-a
Write a narrative essay about a memorable summer vacation 150 words Please the due is in 6hr
describe how to calculate the relative atomic mass
find the perimeter of the triangle
I’ll mark u as brainliest!