jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A SIX PACK OF PAPER TOWELS FOR $6.50 OR SIX ROLLS FOR 1.25

Respuesta :

npt1227 npt1227
  • 21-09-2020

Answer: 6 pack for 6.50

Step-by-step explanation: 6 x 1.25 is 7.50 which is more than 6.50

Answer Link
kendraimholte kendraimholte
  • 21-09-2020
the 6 pack would save you a total of 1 dollar
Answer Link

Otras preguntas

To say that a student lumbered into a room rather than walked into a room is to emphasize which quality in the student?
What are the two forms of diabetes, and how does each affect the urinary system?​
Ions that carry a positive charge are called a. anions b. cations c. mineralytes d. valence ions
The Handmaid’s Tale ch 1-12 essay questions: In the household, a mood of loneliness and isolation exists, especially for Offred. In a 5 paragraph essay, explain
Plants absorb water from the soil through their roots. _______ of this water is used for photosynthesis; _______ of this water evaporates into the air through t
You're exploring the widest range of cooking methods for fish. Which of the following kinds of fish would you be most likely to select? A. Fish with the low
Name interesting facts about geothermal energy
A good should be produced in the nation that... A. absolute advantage B. the lowest opportunity cost C. can charge other nations a higher price for that good. D
3x + 3b = 12 solve for b
Someone helppp please??