jadorelilcakes
jadorelilcakes jadorelilcakes
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Your family paid $64 for 4 steaks. How much did they pay per steak? Assume each steak was the same price.

Respuesta :

benmartin
benmartin benmartin
  • 22-09-2020

Answer:

$16 per steak

Step-by-step explanation:

If you buy 4 steaks for 64 dollars, just divide 64/4, to get the cost per steak, which is $16.

Answer Link
zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 22-09-2020

Answer:

64/4 = $16 per steak

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

rita and tina make $11 an hour rita worked r hours and tina worked t hours
Need help 14 points
Which two generals were fatally wounded in battle on the Plains of Abraham in Quebec in 1759?
ONE GEOMETRY QUESTION???
This step in listening involves assigning meanings to sounds according to one's own values, beliefs, and personal history, among other factors.
A ranger stands at the top of a 160-foot tower. He spots a campfire at an 8° angle of depression. What is the distance from the campfire to the base of the towe
7. Why did Carnegie believe that money should not be left to the families of the decedents?
In the early 1800s, what issue was raised every time a new state was added to the union?
Check four reasons american drama had a slow start. puritans outlawed drama in some colonies. prejudice against dramas association with court life and monarchy
What are the values of w and x in the triangle below? Answers are as above