Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

The role of party identification in voters' choices in congressional campaigns is
I need help please ..... give the right answer please
What nation was hostile to communist china in 1949
PLEASE HELPP ME !!!!!!!!!!
During inspiration thoracic cavity volume increases. a. True b. False
Horsemen from the Parthenon Frieze. Acropolis. Athens, Greece. Iktinos and Kallikrates. c. 447–424 B.C.E. Marble. Public Domain Which deity is celebrated in t
briefly explain the Missouri Compromise
Schools where coordinated community services are delivered on site are called a. full-service schools b. charter schools c. alternative schools d. primary socia
A cookie factory uses 2⁄5 of a bag of flour in each batch of cookies. Yesterday, the factory used 4⁄5 of a bag of flour. How many batches did the factory make y
Find the value of z if the area under a standard normal curve (a) to the right of z is 0.3622; (b) to the left of z is 0.1131; (c) between 0 and z, with z >