autumncorbitt20
autumncorbitt20 autumncorbitt20
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Brad wants to buy flowers for his friend with 39$. The daisies are $1 each and the roses are $3 each. He buys 3 more dasies than roses. How much did the roses cost?​

Respuesta :

mylathibodaux
mylathibodaux mylathibodaux
  • 22-09-2020
Brad bought $27 in roses.
Answer Link

Otras preguntas

Identify each conflict as external or internal by moving it into the appropriate category. a person climbing a cliff Internal two people arguing a student strug
in a paragraph of 125 words, explain at least three ways that engineers explore possible solutions in their projects
The parts of a plant that make seeds and fruit are found in the what I need it asap
Números de teléfono fill in the blanks
4x-4+4x-10=5x+1 need help
Ella _______ (comer)en un restaurante cubano
f(r)=3.14r to the 2nd.What is f(3) A .28.26 B.88.74 C.12.14 D.18.84
what is a good that last at least 3 years?
Why was indentured labor less popular in southern colonies than colonies further north? A. American Indian slaves proved to be more suited to southern agricult
Describe how energy moves through the ecosystem