s7fjjwtdka
s7fjjwtdka s7fjjwtdka
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Premium steak costs $18 per pound; how much steak cost per ounce ?

Respuesta :

jdanz531
jdanz531 jdanz531
  • 24-09-2020

Answer: $1.13 or $1.125

Step-by-step explanation:

divide 18 by 16

Answer Link

Otras preguntas

Give the number of particles of each element in NH3, ammonia.
Why can only one-fifth of Mexico's land be used for farming?
6/13=3/c. Solve for C
The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?
5. What was Nelson Mandela's childhood like.
how does electrical potential energy change within a spring
A 5 inch section of a hollow brick measures 12 inches tall and 8 inches wide on the outside. the brick is one inch thick find the volume of the brock not the ho
Which incidents from Frankenstein most clearly develop a theme related to the power of nature? A.Victor's trip to the mountains to ease his grief and the monst
Read these lines from the poem and answer the question. How they knew what we Must know Without knowing a page Of it Themselves. What do the details in thes
Adam’s sister wants to watch her intake of fat per day. He estimates that the dinner will have 48 grams of fat. What percentage of her total daily allowance of