jh47221
jh47221 jh47221
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and 2 containers of cream cheese for $3.45 each. Write and evaluate ONE expression to find the total cost of the food.

Respuesta :

0Yellow0
0Yellow0 0Yellow0
  • 24-09-2020

Answer:

18*1.35+2*3.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A bowl contains 8 blue marbles and 5 green marbles. Elizabeth randomly draws 4 marbles form the bowl. she does not replace the marbles after each draw. what is
Which of the following is a characteristic of proteins? A.Some may enhance the rate of specific chemical reactions. B.They may form either long, thin fibrous mo
does learning always have a positive effect on a persons life ?
A flagpole has a height of 10 yards. It will be supported by 3 cables, each of which is attached to the flagpole at a point 4 yards below the top of the pole an
famous dolphin put this place on would map
How to divide 7.2 by 0.8
how do you solve this? 18 " n=21
Scientists have determined the sequence of the human genome. What does that mean
How can you write a percent as a fraction with a denominator of 100?
The sum of three consecutive integers is 114. Find the integers