borreromariamar
borreromariamar borreromariamar
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

please help me, due soon ​

please help me due soon class=

Respuesta :

kayleighrenay1
kayleighrenay1 kayleighrenay1
  • 25-09-2020
white rice. I think that would be right
Answer Link
uhohspaghettiooo
uhohspaghettiooo uhohspaghettiooo
  • 25-09-2020

Answer:

The 18 ounce bag

Step-by-step explanation:

The 7 ounce white rice costs 37 cents per ounce (divide cost by 7).

The 12 ounce white rice costs 38 cents per ounce (divide cost by 12).

The 18 ounce white rice costs 35 cents per ounce (divide cost by 18).

Answer Link

Otras preguntas

A baseball team wants to collect at least 160 cans of food for an upcoming food drive. Team members brought 42 cans of food on Monday and 65 cans of food on Wed
Why does chlorophyll break down in autumn?
The temperature for the past 8 hours has been changing at the rate of-1.5 degrees each hour. The meteorologist predicts that the temperature will continue chang
A certain solar collector can absorb 9.0 MJ in 7.0 h. Another panel is added, and together they collect 41 MJ in 5.0 h. How long would it take the new panel alo
identify the property that justifies each statement. 1. m=n, so n=m. 2.
the cheerleaders are making a rectangular banner for a football game. the length of the banner is 30 ft long. the cheerleaders can use no more than 96 feet of t
What is 3 divided by 387 with a magnitude estimate
there are twelve people on the jury there were 4more man than women how many man were there/
how many times does 5 go into 365
find the volume of this cylinder r=3 and h=10