hey14291 hey14291
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please answer.
Need now

Please answer Need now class=

Respuesta :

heavenleecintron
heavenleecintron heavenleecintron
  • 25-09-2020

Answer: C) A 10 ounce box costs $2.19

Step-by-step explanation:

Plug 10 into the x and solve

0.10x + 1.19

0.10(10) + 1.19

0.10 x 10 = 1

1 + 1.19 = 2.19

Answer Link

Otras preguntas

India's Ganges River, a vital natural resource, is thought to be seriously contaminated. Why has the government been slow in cleanup efforts?
What is the value of n? 40= -5n/8
what would you be most likely to measure be immersing an object in water and seeing how much the water level rises?
what 2 numbers can you multiply to get 31? can 31 get into smaller groups?
The BLANK of a plane figure is the number of non overlapping square units or a given size that exactly covers the figure
What is 1:3 and show how much lemon juice would be needed if you use 36 cups of water to make lemonade
[ 7 + 0.25 ( -2/3 • -15)] -1/2
The greatest threat to the health of workers on the Panama Canal was the disease _____________. please someone help me
What is the (possessive noun) in this sentence. The equipment belonging to the tennis team
[ 7 + 0.25 ( -2/3 • -15)] -1/2