Jaden082007 Jaden082007
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

seven apples cost five dollars. How many apples can I buy for $8?

Respuesta :

hidden06
hidden06 hidden06
  • 21-10-2020

Answer:

11 apples

Step-by-step explanation:

7/5=1.4

1.4x8=11.2

11.2 rounded to 11

Answer Link

Otras preguntas

is 10/9 closer to 0, 1/2, or 1
seth traveled 1 mile in 57.1 seconds. about how fast does seth travel in miles per hour
what is the opposite of (-6v+1)
Mrs. Tremont has several ______ who love her science class.
What is the derivative of y= (x^2+4x+6)^5?
a polypeptide is a sequence of? A. proteins B. amino acids
Would I distribute or foil first -2(b-2)(b-2)
Two friends share 3 fruit bars equally how much does each friend get
What is an effect of Chaucer's decision to use a pilgrimage as the central premise for The Canterbury Tales? It sets up an expectation that exempla, which were
How would you write X ^2/3 into a radical form?