theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

__________ powers are powers given specifically to the federal government by the Constitution. A. Reserved B. Federalist C. Delegated D. Concurrent
Answer the question below. Type your response in the space provided. Polygon ABCDE rotates 52° about the origin to create polygon A'B'C'D'E. If mZBCD = 31°, wha
Why are marketers sometimes "forced” to reposition their products or services? Il your answers with examples. Iar
In a narrative essay, a transitional word or phrase helps to ?
find the value of x, do not round until the final answer.thank you!​
I need this answer ASAP pls I help you kids so why dont you help me
Do u know what human rights are ? Please explain your answer .​
I can't speak English Can you help me please it's very simple ​
can someone answer fast please bc i have a test
How do I find x? It’s for a riddle