limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

Which method transfers heat from the Sun to the ocean?
What kind of development is essential for your country? Write in six points.​
An emergency plan element that focuses on special planning needs generated by a bioterrorism attack is an example of a
explain the structure of molar​
Why did Andrew Johnson refuse to grant additional rights to African Americans? A. He once owned part of a large slave trading company. B. He believed in more gr
Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!Please Help!
In a 4-digit perfect square, the first two digits are the same, and the last two digits are also the same. What is the value of this 4-digit number?
write any two measure that can be taken to ensure supply of water round the year​
Determine the sum of the first 19 terms of the following series: 6−12+24−48+
Do you like my cut g or no?