nayeliglezz
nayeliglezz nayeliglezz
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

30 fl. oz. of shampoo costs $9.30. What is the unit price for 100 fl. oz. of shampoo?! A) $3.10 B) $15.50 C) $27.90 D) $31

Respuesta :

amyzhang080507
amyzhang080507 amyzhang080507
  • 22-10-2020

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Answer Link
avalaurainehardy
avalaurainehardy avalaurainehardy
  • 22-10-2020

Answer:

The answer would be D)

Step-by-step explanation:

Hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?