3049778 3049778
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price p of an ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream .

Respuesta :

MulanRule12
MulanRule12 MulanRule12
  • 23-10-2020

Answer:

3.95 +0.85 =4.80

Step-by-step explanation:

Answer Link
Randkhaznadar Randkhaznadar
  • 23-10-2020
3.95+0.85=4.80 so it is equal to 4.80
Answer Link

Otras preguntas

Find the y-intercept and x-intercept of the line. 5x - 4y = 15 y-intercept: __ x-intercept: __
If the length of an activity is greater than 150 seconds, the _____________ energy system is predominately used.
What is a reason why speaking your thoughts can be better than writing hem
One angle of a triangle measures 120 degreese. The other two angles are congruent.Write and solve an equation to find the measure of the congruent angles.
Name 4 tools that mapmakers use to help readers interpret information on maps
Si alguien es bueno en matemáticas, debe pensar en la carrera de _____.
On a topographic map, what is used to show elevation?
If the current price of bread dropped by 44 cents, 9 loaves of bread would cost as much as 7 do now. What is the current price of bread?
The longest river in south asia is the indus true or false
Are the gcf of any two even numbers is always even true or false