nyonnamitchell2444
nyonnamitchell2444 nyonnamitchell2444
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help this is a test get the right answers bc I can’t go back and redo it

Help this is a test get the right answers bc I cant go back and redo it class=

Respuesta :

keyleecampbell596
keyleecampbell596 keyleecampbell596
  • 21-11-2020

Answer:

the answer is 3.136667

Step-by-step explanation:

your welcome

Answer Link
SageRage
SageRage SageRage
  • 21-11-2020

Answer:

The better deal or cheapest one is the [tex]\frac{47.05dollars}{15gallons}[/tex] and the unit rate is [tex]\$3.14/gal[/tex]

Step-by-step explanation:

  • [tex]\frac{33dollars}{10gallons}=3.30dollars/gallon= \$3.30/gal[/tex] that's the first unit rate
  • [tex]\frac{47.05dollars}{15gallons}=3.14dollars/gallon= \$3.14/gal[/tex] that's the second unit rate
  • The best deal or cheapest one is the second
Answer Link

Otras preguntas

according to the reading which of the following events was a result of the little ice age
Sometimes, water evaporates and leaves minerals behind. These rocks are called _____. organics evaporites mineral rocks halites
egalitarian society has a lower density of men in the community. explain why
. Refusing to deal with a traumatic, stressful situation is called
Will baby oil and water form a solution
What's the nearest ten to the number 907
8 friends share two pizzas equally. how much of a pizza does each friend get.
200 books; 75% decrease
A recent scientific study of the land surrounding a large city has found a 40 percent decrease in forest area and 60 percent decrease in wildlife over ten years
84 dollars increase by 12%