edisonyagloa2006 edisonyagloa2006
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 2 songs on I-Tunes for $ 2.58, or 3 songs for $ 3.87. Write an equation to show the relationship between the number of songs, s, and the total cost, c.

Respuesta :

cjward1929
cjward1929 cjward1929
  • 21-11-2020

Answer:

for the first pack, 1 Itune song would be 1.29 and for the other pack, for one Itune song would be 1.29 also, the relationship between these problem is that they are the same price for 1 song. The total cost for 1 is $1.29 hope this helps, have a great day! ツ

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

is bilbo scared when he has to face the dragin
(ASAP Help please!): What do the events in this timeline suggest about how the Supreme Court has protected the civil rights of minority groups? A. It has prote
am i an idiot for thinking this is reflection?
answers 1-8 no habla español
__________________ que visiten la costa de Patagonia durante su viaje a Argentina. A. Es una pena que B. Es triste que C. Es recomendable que D. Es injusto
Look at the map below. The countries that colonized the Americas during the 15th through 18th centuries came mostly from which region. A) Region D B) Region A C
Reddit how did catherine the great influence russia
It has been proposed that North America is moving west 2cm per year. How many kilometers would it move in 5,000 years?
Find the perimeter of triangle PQR. Round your answer to the nearest tenth. Triangle PQR is shown. P is at negative 2, 1. Q is at 6, 1. R is at 4, negative 3. 1
A sandbox is shaped like a kite. Each unit on the coordinate plane represents one foot. A planner would like to replace the wooden border around the sandbox. Ho