nyonnamitchell10 nyonnamitchell10
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Pls help me I will give u 100 points and put which answer is which

Pls help me I will give u 100 points and put which answer is which class=

Respuesta :

braedintabler braedintabler
  • 23-11-2020

Answer:

1. 16.89/10 bars=1.689=$1.69 per bar

2. 16.54/12 bars=1.378...=$1.38 per bar

3. 12 pack

4. 1.69/2.2 oz=$0.77 per ounce

5. 1.38/1.5 oz=$0.92 per ounce

6. 10 pack

7. 12 pack

8. 10 pack

Answer Link

Otras preguntas

how does data help us make decisions?Ask your question here
a large body of rock or gas that orbits the earther
Who is the normative character in the play Hamlet?
How do you find the sum of 4/10 and 55/100?
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory
example of a line that has no slope
By which name was William the Conqueror known in his native land?
What is 3/4 of 16 pennies
How do you fins the sum of 2/10 and20/100?