colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

A student spins a spinner and rolls a number cube Is it dependant or independant and why?
How does the sea temperature affect hurricane formation?
What is the opposite of clever
can you help me on problem 2 of poetry I want to plant some flowers to brighten up my lawn; I'll sit and watch for hours, the pretty, bursting blooms. I'll star
8 is 10% of what number?
What is 29+d=54;24,25,26, how do I solve it?
y=-x^2 y=-7x^2 y=2/3x^2
which Indian tribe did spain conquer in Peru
One half plus one eight equals
Maya spent 40% of her savings to pay for a bicycle that cost her $85. A. How much was in her savings to beg