qwertyuiopasdf8 qwertyuiopasdf8
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

If Kayla buys 50 apples for $20 what is the unit rate?

Respuesta :

fardfardfardm
fardfardfardm fardfardfardm
  • 23-11-2020

Answer:

2.50 dollars an apple.

Step-by-step explanation:

Divide 50/20

Answer Link
stephaniedavilamarti
stephaniedavilamarti stephaniedavilamarti
  • 23-11-2020

Answer:

2.5 per apple

Step-by-step explanation:

50 ÷ 20=2.5

Answer Link

Otras preguntas

Use the quote below to answer the following question: "World politics was an extension of Soviet politics, which was in turn an extension of Stalin's preferred
The scale of quantities should always start at zero. True False
1 / 2x squared minus x minus 12​
Please answer this correctly
What does the description reveal about Muhammad?
What is the value place of the 5 in 956? Please answer ASAP!
The lesser tubercle of the humerus is the distal skeletal attachment site for the
One type of workplace writing is _____. outlines memorandums essays poems
have bodies that are of normal height and are well built.
Why were Battles of Gettysburg and Vicksburg significant? A. They turned the war in favor of the north in both the eastern and western theaters. B. They were ma