femaledogeu femaledogeu
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

the product of d and 4

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 4d

Step-by-step explanation:

Product means multiplication, so the product of d and 4 means d times 4.

Answer Link

Otras preguntas

whats 58788188 to the nearest million
if sentences: I would do anything if I (have) the money
oranges cost $1.32 a dozen. What is the cost of one orange ?
Need a sentence using risk and wages in the same sentence
merchandise which is regularly $4.88 is on sale for 25% off. a customer buys 3 items. what is the total for 3 items?
Show how to solve the promblem 378 times 6 using place value
I need help!!are these correct?
If two angles are complementary and one angle measures 89, what is the measure of the other angle? A 1 B 11 C 89 B 91
Great Britain was the most ruthless late 19 century imperial power in Africa ? How far do you agree ?
the photo graph above is a picture entitled, the Ruins of Gallego's Flour Mill, in Ritchman. This picture is intended to ______________