Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

The formula v = √2.4r models the maximum safe speed, v, in miles per hour, at which a car can travel on a curved road with radius of curvature r, in feet. A hig
before presenting an essay writers should take the time to make certain their message and tone are appropriate for
PICTURE OF A COIN WITH A HOLE IN THE MIDDLE DIAGRAM OF THE TOP SURFACE OF THE COIN O Diameter of circular coin-32 mm NOTE: O The square hole has an area of 0,90
23.1m of would i sectioned into pieces of 0.8 how much is left over
Find mABD This is Geometry and pre calculus Circles Also explain how it is done
hast Mr. Singh is in 'lighting' business for the post 15 years. To help his friend, Mr Yadav, a beginner he projected himself as a partner before Mohd. Abdul, a
The histogram gives information about the times, in minutes, some customers had to wait to be served in a restaurant. Frequency density 14 customers had to wait
Solve for 0 with dash through it. Sin(0 with dash though)=cos 0 with dash through
what characters are loyal to Odysseus and what character betrayed him.
Pure hexane has a vapor pressure of 20.2 kPa. What is the vapor pressure of bromine above a solution with a mole fraction of 0.13 of a non-volatile solute? Answ