myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Coquina, a type of limestone, forms from shell fragments that settle on the ocean floor. What type of rock is coquina?
can someone please help me with this.
Identify the following group of words as an incomplete or complete sentence. If the sentence is incomplete, identify the reason. Dinosaurs have disappeared A.
Find the solution(s) to the system of equations. Select all that apply y=x^2-1 y=2x-2
The sum of the squares of two numbers is 8 . The product of the two numbers is 4. Find the numbers.
Can someone please help me out here ?
Kailyn was recently in a car accident. Ever since, she has been experiencing intrusive thoughts and flashbacks and is having difficulty concentrating in school.
Plants that have nitrogen-fixing bacteria in their roots are called A)legumes B)nitrifiers C)fertilizers D)ammonias
Two angles are supplementary if their sum is 180 degrees. One angle measures three times the measure of a smaller angle. If X represents the measure of the smal
Innovators at 3M developed Scotchbrite Greener Clean scrub sponges from spiky agave plant leaves. Customers appreciate this superior product (they don't rust or