Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

how many different 10 letter words (real or imaginary) can be formed from the following letters?K,Y,T,G,W,C,Y,D,A,A
I need to find the mean and the mode. What is the mode?
Help please, What does "Happy-Go-Lucky" Mean?
what is the similarties of all three rocks types
a box contain 9 novels, 7 biographies, and 5 reference books. Alyssa randomly chooses a book, then she randomly chooses another book without replacing the first
How to prove Jack guilty in the lord of the flies book?
What is the range of the relation? {(1, 2), (2, 4), (3, 2), (4, 6)}  A.{2, 4}  B.{1, 2, 3, 4, 6}  C.{2, 4, 6}  D.{1, 2, 3, 4}Which relation is a function?  A.{(
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
What are decomposers classified as in an ecosystem?
What does IP stand for (as in IP address)? Also, what is overtype mode?