Seudónimo Seudónimo
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

A.$0.12
per bottle
B.$0.75 per bottle
C.$7.50 per bottle
D.$12.00 per bottle


Respuesta :

jaidenpappas2027 jaidenpappas2027
  • 13-01-2021

Answer:

$0.75

Explantion:

I got it right on my test

Answer Link
sayehhhhh sayehhhhh
  • 08-10-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is sugar art? could you help me?
What was vomitorium used for?
what is sugar art? could you help me?
what is sugar art? could you help me?
solve the problem by using mathematical sentence and solve then label your answer.A province produced 2,543,475 metric tons of sugarcane in 2003, and 4,905,369
You're conducting a physics experiment on another planet. You drop a rock from a height of 1 m and it hits the ground 0.4 seconds later. What is the acceleratio
State a conclusion that seems reasonable.A teacher gave all her classes a true-false test on seven consecutive Mondays. Today is Monday. Conclusion:
what is sugar art? could you help me?
solve the problem by using mathematical sentence and solve then label your answer.A province produced 2,543,475 metric tons of sugarcane in 2003, and 4,905,369
Add the fractions and simplify the answer: 1/2 + 2/3