lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Marge wants to build a sidewalk of uniform width around a rectangular swimming pool that is 80 feet long and 50 feet wide.she has 2000 square feet of concrete t
Why did the anti-federalists not want the articles of confederation to change? Answer quickly!!!
A location in the northern hemisphere is currently experiencing the longest day. It is a day with more hours of sunlight than darkness. Which of the following c
Lucy's employer pays 70% of the total cost of her family's health insurance plan, while Lucy pays the rest. If the total cost of the plan will increase from $45
Why did america return vietnam to french colonial rule?
Senator Warren states that women are "ready to fight back" against unequal pay. Is this a valid argument supported by accurate evidence? a.No; Warren weaken
Read the excerpt below from act 1.3 of The Tragedy of Julius Caesar and answer the question that follows. CASCA: A common slave—you know him well by sight— Held
The Netholictic Reveloutin resulted in all of the following Except
Read the poem and answer the question. "An Hymn to the Evening" Soon as the sun forsook the eastern main, The pealing thunder shook the heav'nly plain: Majesti
Fill in the blanks with the correct present tense form of the reflexive verb in parentheses. There are two parts to each reflexive verb and therefore are two bl