204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain how the philosophies of the enlightenment affected American colonist
Pick three monarchs, identify the country they ruled and list two accomplishments of each: Peter the Great, Ivan the Terrible, Catherine II, Charles V, Philip
The slope of a line is 1/3. What is the slope of a line perpendicular to this line? a.)-3 b.)-1/3 c.)1/3 d.)3
Is y–12=19 a solution?
Which action demonstrates that elandria acts with transparency?
What is the sum of 4.108 and 15.23
What ideas from the Enlightenment inspired the author of the Declaration of Independence?
What happens when you add more glue to slime?
The expression 5/9 (F – 32) shows how to convert from degrees Fahrenheit to degrees Celsius, where F represents the temperature in degrees Fahrenheit. What is t
Why was the perspective followed by wilhtom wundt and his followers called structuralism?