kpatrick2 kpatrick2
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 4 ounce box of raisins cost $.39 what is the cost of 1 ounce of raisins

Respuesta :

kalexande2857
kalexande2857 kalexande2857
  • 25-01-2021

Answer:.09

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Between 1500 and 1750, which commercial products were produced on Latin American plantations using enslaved laborers? (1) corn and squash (3) sugar and tobacco
What is the boiling point of mercury?
Which of the following steps is an important part of the process by which ecology guides human to a sustainable future?
Under which conditions of temperature and pressure does oxygen gas behave least like an ideal gas? (1) low temperature and low pressure (2) low temperature and
Unlike liberal critics of Roosevelt’s New Deal, conservative critics thought New Deal programs did not do enough. largely supported New Deal programs as they we
Which particle is emitted when an atom of 85Kr spontaneously decays? (1) an alpha particle (3) a neutron (2) a beta particle (4) a proton
Verb form of present progressive tense swim
Who invented the telephone?
A list of environmental issues is shown below. • Rabbits transported from Europe overrun and deplete farmlands in Australia. • Many areas in the southeastern Un
If an exchange rate is £1= 2.03 American dollars £1= 2.15 Canadian dollars How many more canadian dollars than American dollars do you get for £250