theminimodelclub
theminimodelclub theminimodelclub
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $5.15 to buy 1/4 oz of walnuts. how much would it cost to purchase 4.5 oz of walnuts​

Respuesta :

Anthony060406
Anthony060406 Anthony060406
  • 22-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: 1/4 is 0.25 so 0.25 X 18 = 4.5 so then 18X 5.15 = 81

Answer Link

Otras preguntas

Sara did 1 2/9 loads of laundry on Saturday and 1 4/9 loads of laundry on Sunday. What fraction of laundry did she do in total?
Give three materials maps can be deployed on.​
skillful:expert::industrious:hardworking​
why sounds hear clearly at night than day? No one give proper answer. ​
Graph the number on the number line
introduction of emerging technology
Please help with this I'll give 7 points The Ming Dynasty was known for the establishment of a national economy. Decades after Emperor Yongle died, his successo
please answer quick (: Why is the term "ectotherm" more accurate than "cold blooded" to describe the snake? Question 3 options:The snake's blood/body temperatur
what kind of climate or climate would you likely find in western Scandinavia in the northern part of the United Kingdom word not for the north Atlantic current?
How many moles are present in 57.4 grams of sulfur dioxide (SO2)?