uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the process of radiation? A. Warm air transfers heat energy to cold air. B. Sunlight transfers energy to land, air, or water. C. Cold air t
the sum of a number p and seven is divided by twelve. the result is three. what is the number?
How much does pi equal?
The _______ the time period during which a species lived and the _______ the distribution of its fossils, the better an index fossil the species is. shorter; na
15x+27 how do you find the GCF
A meter stick perpendicular to the ground casts a 1.5 meter shadow at the same time a telephone pole casts a shadow that is 9 meters how tall is the telephone p
How do animals obtain the nitrogen they use to make proteins and nucleic acids? A. by consuming plants or other animals B. by absorbing ammonia from bacteria gr
What is cellulase made of?
In the metaphor of language as a layer cake given in your study unit, which of the following words could be considered to be a frosting word? A. Occasionally B
Which occurred after the Spanish introduced the horse to North America? A. Eastern Woodland Indians increased the size of their fields. B. Southwestern Indians