uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ASAP ASAP HELP

PLZ HELP ASAP ASAP HELP class=

Respuesta :

delaneychase91
delaneychase91 delaneychase91
  • 25-01-2021

Answer:

store b.

Step-by-step explanation:

you have to figure out how much one led bulb costs so you take the pack cost and divide it by how many bulbs are in it.

Answer Link

Otras preguntas

Which essay prompt indicates that you should write a narrative essay? 1)What did you learn the time you volunteered at a soup kitchen? 2)If I had a million doll
Which describes how the pronoun is used in the sentence? The fastest swimmer on the team is he. A. object of a preposition B. predicate nominative C. subjec
are 1/2 equivalent to 4/8
Find the common ratio of the sequence. –164, –82, –41, –20.5, . . . A 2 B 82 C 1/2 D –82
What is the sum? 3 over x + 4 over x^2 a) 3x+4 over x^3 b) 7 over x c) 3x+4 over x^2 d) 7 over x+x^2
Which statement describes the president's duty as Commander in Chief? A. directs the nation's armed forces B. plans the federal budget C. oversees American for
Ferns and mosses are alike in what they can reproduce sexually only when
The most common fuel for nuclear fission reactors is: a) coal b) krypton c) uranium-235 d) none of the above
A bracelet that regularly sells for $44 is on sale for 25% off. Find the sale price of the bracelet?
What foreign policy did the u.s policy follow between world 1 and 2