0270054 0270054
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

There were 39 apples and 29 oranges at the grocery store. Write the ratio of apples to oranges

Respuesta :

lauram153
lauram153 lauram153
  • 26-01-2021

Answer:

39 over 29 or 39 to 29

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the best estimate for the product of 289 and 7?
Evaluate the following expression: (7+5b)+1 , if b = 3
The "blank" describes the steps you use during an experiment?
What are the different types of abuse? (Not symptoms but bullet points???)
Which best describes the long-term impact of the Fourteenth Amendment?The Fourteenth Amendment has had little impact on American society.The Fourteenth Amendmen
1.09 g/mL to lbs/gal
49,321.0594 which is in the tenths place
49,321.0594 which is in the tenths place
The chemical that promotes phototropism is _____.
oranges cost $1.32 a dozen. What is the cost of one orange ?