haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Compré muchas cosas ayer. hora no tengo mucho dinero. Sólo cinco dólares.
A slotting allowance is most closely related to which element of the marketing mix?.
I NEED HELP IT'S DUE IN 30 MINUTES
All of the following are negative effects of deforestation except __________. A. decreased erosion B. increased desertification C. reduced water recycling D. in
what is the biotic of the oceanic zone?
With a weight of approximately 6.6 x 10^6 tons, Hoover Dam spans the Colorado River between Nevada and Arizona. What is its weight in pounds? (Express your resu
Quadrilateral ABCD is shown on the coordinate plane.
Im done , Your done , k bye
This is the graph of f(x). What is the value of f(2)? A. 2 B. 16 C. 8 D. 4
Polysaccharides, triacylglycerols, and proteins are similar in that they are.