lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A stock character is one that's
An actor endorsing a presidential candidate is an example of which type of false connection? a. testimonial b. transfer c. expert testimony d. red herring
What was the League of Nations?
Find the value of 0.34x9. A... 3.21 B... 3.06 C... 306.0 D... 32.1
_____ in a document will appear at the bottom of the page on which they are referenced. Footers Endnotes Footnotes Tables of contents
Which of the following writers is considered to be a realist? a. James Joyce b. Alexandre Dumas c. Charles Dickens d. Alexander Pope
What is the root word of certainty
Solve for x. 13(x - 3) = 39 a. x = 1 b. x = 4 c. x = 6 d. x = 10
Bismarck pushed the German states into the Franco-Prussian War to unify Germany. TRUE or FALSE.
An opinion does not rely upon feelings. a. True b. False