mellyXalvarado
mellyXalvarado mellyXalvarado
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

$9 for 6 pounds How much for 1 pound?

Respuesta :

shivanisuneja shivanisuneja
  • 27-01-2021

Answer:

1.50

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

All integers are rational numbers true or false please explain
If a yard is 3 feet long, how many inches are in a yard
Suppose you are selected for a survey, but your friends persuade you to respond in a way that you don't actually agree with. what is this an example of?
Insulin is a protein that is used by the body to regulate both carbohydrate and fat metabolism. A bottle contains 340 mL of insulin at a concentration of 20 mg/
I am a quadrangle I have 2 pairs of parallel lines all of my angles are right angles i am not a square who am i? please help me out
Polymers are formed by joining several units called monomers. What does the term monomer refer to?
Environmental geography bridges
How should you measure the mass of a given powdered substance??
If you locate an animal that has segmentation and cephalization as well as deuterostome embryonic development, which phylum will this animal belong to? A. A
An analytical chemist has determined by measurements that there are moles of magnesium in a sample of talc. how many moles of silicon are in the sample