cerenitethompson
cerenitethompson cerenitethompson
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help please. Due today

Help please Due today class=

Respuesta :

thibi2807 thibi2807
  • 25-02-2021

Answer:

$210/6 is a better deal and unit will be $/g

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-02-2021

Answer:

145/5 is better deal and unit rate of deal is $29/g

Answer Link

Otras preguntas

Rank the four gases (air, exhaled air, gas produced from the decomposition of H2O2, gas from decomposition of NaHCO3) in order of decreasing concentration of ox
How i discourage my neighbours from treating stray animals with cruelty?
$35.75 with a 65% markup
Three voice improvements that most people need are: _____. purity intonation flexibility strength articulation
Is it a crime for a citizen of the united states to vote?" and arrange the arguments the author presents in the correct order.
What are two central ideas in theory?
Leon charge $75 at an interest rate of 12.5% how much will Leon have to pay after one month if he makes no payments
how do you Express $3.29 for 24 cans of soda as a unit rate
three guniea pigs living in the same cage need at least 12 square feet of living space. Is a cage that measure 3 feet by 5 feet big enough for three guinea pigs
How do binomial, or two-part, names compare with early versions of scientific names? A: They tend to be longer B: They tend to be shorter C: They ar completely