mayaa80126 mayaa80126
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a can of pineapple costs $3.00 for 40 ounces, what is the cost per ounce?

Respuesta :

jagrutibenrana jagrutibenrana
  • 26-02-2021

Answer:

$13.33

Step-by-step explanation:

Answer Link
kaylee44356784 kaylee44356784
  • 26-02-2021
$13.33 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is 0.1 one tenth of
2,600 divided  by something=260  show work
Which term best describes the underlined words? The best way (to save money) is not to spend any of it.  A.gerund phrase  B.infinitive phrase  C.participial phr
Glucose enters cells most rapidly by __________.
How did the Native Americans view land ownership? a. They believed the land should be equally distributed among everyone. c. They believed in using duals to dec
Fifteen children voted for their favorite color. The votes for red and blue together were double the votes for green and yellow together. How did the children v
what is the x-intercept of the line : 4x-5y=40
what times 13 equals 845
what is 24.534 rounded to the nearest hundredth
what is 8.237 in word form and expanded form