bracefaceeeeeea bracefaceeeeeea
  • 23-03-2021
  • Health
contestada

What is the unit rate for a 16 oz jar of Jif that is selling for $2.29?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2021

Explanation is in the file

tinyurl.com/wpazsebu

Answer Link

Otras preguntas

2x (z-1) + 8x helpppp
What is one advantage that helped the North to win the Civil War? A. Better military leadership when the war began B. A warmer climate C. Mo
A swimmer swims 1000 m in the pool in 8.6 minutes. What was the average speed of the swimmer in m/s?
A milk container's capacity is one gallon. How many cups would be equal?
Which laws directed the flow of goods between england and the colonies? A) Navigation Acts B) Merchant's Pledge C) Colonists' Rights Law D) Colonies' Char
5 sentences with the word clarify. Please Thanks
Name of the people who got the title of SIR
What is 4/5 equal to?
why is it important to learn refusal skills? A. to protect yourself from risks B. to prevent social burnout C. to alleviate somatic pain D. to boost self-confid
Find the greatest common factor of 63 and 96