nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

this is the specific part of a subject that is dealt with in a research paper eassy or presentation
Sherine likes to sunbathe for several hours at a time without sunscreen or protective clothing. She says it’s healthy because it increases her vitamin D levels.
When do water molecule forms hydrogen bond with another water molecule which atoms are involved in the interation?
a coin is tossed twice what is the probability of the coin landing heads up both times
What does the 10th amendment mean in simple terms?
Una cola, una limonada, _____
What was the US strategy in its efforts of rebuilding Europe after World War II
20. According to the Wall Street Journal, 14,200,000 copies of Walt Disney's Fantasia have been sold to date. Write that number in scientific notation
MATH HW..... good answers only!!!
The healthcare common procedure coding system (hcpcs) was originally developed for use in coding services, such as durable medical equipment, for ____.