pennywlesser pennywlesser
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen (12) donuts cost $8.40. What is the cost per donut?

Respuesta :

studentsebastian07 studentsebastian07
  • 25-03-2021
I think the answer is 100.8
Answer Link
ytzelix ytzelix
  • 25-03-2021

Answer:

$0.70 is the cost per donut.

Step-by-step explanation:

Divide the cost (8.40) by 12 uwuwu.

Answer Link

Otras preguntas

what is 81 to the power of -1/4?
What does Holcomb stand for
which mineral is most frequently found in both granitic continental crust and basaltic oceanic crust"
What was Nixon's role in the Watergate scandal? A. Nixon broke into the Democratic headquarters at the Watergate building. B. Nixon attempted to obs
was Constantinople named for the emperor noble
HHHHHHEEEEEEEEELLLLLLLLLLPPPPPP MMMMMMEEEEEE PLEASE I will give you 11 pt if you answer the problem below. Which word is on the same page in a dictionary as gui
Which is the country Napoleon was never able to invade?
3x+y=17 4x-y=18 how can you order a ladder?
(4*3^22+7*3^21)*57 divided by (19*27^4)^2
The Sistine Chapel paintings resulted in a new powerful style in ______ Renaissance. a. Low b. High c. Golden d. Florence