amirrahlowe
amirrahlowe amirrahlowe
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

You can buy 36 cookies for $4. What is the unit rate (in cookies per dollar)?
-1/9 dollars per
cookle
-6 cookies per
dollar
-4 cookies per
dollar
-9 cookies per
dollar

Respuesta :

zairaleyva123 zairaleyva123
  • 25-03-2021
It’s a Dollar I’m guessing
Answer Link

Otras preguntas

One group of people purchased 10 hot dogs and 5 soft drinks for $35. Another group purchased 7 hot dogs and 4 soft drinks for $25.25. What is the cost of a sin
What does x equal if 2.3-5x=3x-5.7 and can you please explain how to do this thanks?
If x² - y² = 55, and x - y = 11, then y =
what is the modern names for these countries aegyptus   Britannia  Hispania Sicilia terraconcesis Cyrenaica Italia Belgian
what is the modern names for these countries aegyptus   Britannia  Hispania Sicilia terraconcesis Cyrenaica Italia Belgian
How do you enlarged a shape by 300 percent?
what value of k make the equation |2k+2|=16 true?
How many ways are there to arrange five French club members for a yearbook photo if the president and vice president must be seated in front with the other thre
what was the main goal of European explorers in the 1500s?
Compute without using a calculator. sin (9π/4)tan(7π/3)