carlover1
carlover1 carlover1
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and two bananas cost 2.00. four apples and four bananas cost 3.00. what is the cost of one apple?
HELP PLS

a)1

b)0.75

c)0.50

d)0.25

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-11-2016
50 cents is the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

Combine like terms. 5/6x - 2/3x A.1/6x B.1/3x C.1/2x D.X
Mr. Woods had $840. He spent 3/7 of his money in a lawn mower. He spent 1/8 of the remaining money on a gift for his wife. how much money did Mr. Woods have le
Robin wants to start a business. In a market economy, how might he determine what to produce?
Find the interval on which function is increasing, f(x) = -(x+4)^2 +1
The crash of the stock market in 1929 had a renewing effect on the economy as it freed a great deal of money for other uses. True False
In the wake of the February Revolution in Russia, Nicholas II a.rose to power and became a strong ruler. b.lost power and became a regular citizen. c.wrote a ma
how to find the Cube root of 0.000343?
2w=1370 this is the equation for my 4th grade class
Three angles are in the ratio 2:3:5 The smallest angle is 50 degrees Work out the size of the other two angles
I need compound sentences about Hawaii.