lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

Which choice best describes the following sentence? The Clean Countryside Committee at Spring Falls Middle School. It is a complete and correct sentence. It is
To get an A in Mr. Polow
In which sentence is the underlined pronoun used correctly? Them, me, she being the underlined words 1. She cooks better than them. 2. Maria is two weeks olde
What is the logic of computer science.
*URGENT!!!! What are 2 values that George Orwell presents in Animal Farm, and what are his attitude towards these? (example - George Orwell values equality, hi
Which of these features is part of Athenian government? Check all that apply. - The government is a direct democracy. - The military is an important part of gov
What is a research design are there any different types? How would you format one?
Is the border between North and South Korea higher or lower today than it was when set by the Allies in 1945?
The United States became involved in the war with Germany because __________. Germany invaded the U.S.S.R. Germany declared war on the U.S. after Japan attacked
A Catholic Englishman most likely would choose to move to the colonies following which event? founding of Connecticut peace treaty with the Patuxet Indians foun