tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

Unearned revenues are: Multiple Choice Revenues that have been earned and received in cash. Revenues that have been earned but not yet collected in cash. Liabil
39. The camp cook made 18 quarts of soup to divide equally among 48 campers. If a quart contains 4 cups, is the soup serving per camper more or less than two c
what is m in the simultaneous equation m-n=1, m+n=3​
The remains of sea organisms are converted to which type of fossil fuel? oil uranium coal yellowcake
Can anyone help with the question ! Thanks <3
Answer the following question in 3-4 complete sentences. Describe the physical attributes and historical importance of silver.
What does '' Civility '' Word Mean!?​
What is profit in an economic system?
multiply and simplify completley(2x + 1
the act of askingcheerful in spite of situationsan animal having four feeta city in Germanysang to keep from being lonelypast, present, or future actionthe main