orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

Which sequence of processes must occur for an atom of carbon to go from a human to a car? A- respiration, photosynthesis, decomposition. B- fossilization, decom
An action movie earned $89,200,000. An animated movie earned $92,400,000. Round each money amount to the nearest hundred million. About how much money did the
A jar contains 26 fluid ounces of spaghetti sauce. How many cups of spaghetti sauce do 4 jars contain?
Was lernst du gern in der schule? (warum) Was lernst du nicht gern? (warum)
What is thirty nine dived by 2
Is a sloth a primary or secondary consumer?
Which of the following sentences is grammatically correct? A. He couldn't find his baseball glove, it was under a pile of clothes. B. He couldn't find his baseb
Sarah's investment stock grew 12% to $560. how much did she invest?
Locate the mean of 2046,971,3113,and 1850.
The first light bulb had a filament made of _____.