BryanTheG
BryanTheG
23-07-2021
Mathematics
contestada
Which rate is equivalent to $800 per 40 hours?
Respuesta :
doggyfinder79
doggyfinder79
23-07-2021
$800 per 40 hours can be expressed as a fraction as 800/40. We can find the unit rate by dividing the numerator and denominator by 40. 800/40 is 20, and 40/40 is 1. This means that the unit rate is $20 per hour.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Was arthur miller blind to the world when he wrote the Crucible?
Both of calciums electrons are in its innermost shell. Explain why.
Select all that apply
In △ABC, point M is the midpoint of AC , point D∈ BM so that MD:DB=1:4. If ACMD=7 ft2, find ABDC, AAMB, and AABC.
between with pair of numbers is the exact product of 379 and 8
What seems to happen to confessed witches
He metaphor "water's broken mirror" (line 1) suggests that
When their reports cards came back, Pete, Chris, and Dina realized that they shared an amount of A’s in the ratio 4:2:5. If Pete got 14 more A’s than Chris, how
What is the Shoe Store price for a pair of shoes that cost $28 at the department store? Explain your reasoning. Regular Department Store Price $20 $25 $30 $35
Vector A⃗ points in the positive y direction and has a magnitude of 12 m. Vector B⃗ has a magnitude of 33 m and points in the negative x direction. Find the di