BurntSmores
BurntSmores BurntSmores
  • 22-08-2021
  • Mathematics
contestada

3. Identify the property of real numbers.
The cost of one item sold for $14.50 is $14.50.

Respuesta :

MahrosK
MahrosK MahrosK
  • 22-08-2021

Answer:

$14.50

Step-by-step explanation:

Is the answer because we don't put a decimmel pint after the number

Answer Link

Otras preguntas

You have 8 and 1/3 grams of sugar and want to divide it into containers of 2 and 1/4 grams each. By rounding to nearest whole number, estimate how many containe
Some programmers refer to a catch block as a ____ clause. grab
kendra used 225 cubic feet of concrete to make her new patio. the patio is a rectangular concrete slab and measures 25 feet by 18 feet. How thick is the concre
How can the ph scale tell you if a substance is an acid a base or neutral?
No2 and n2o4 undergo the reaction shown. when a sealed container of no2 reaches chemical equilibrium, which must be true
What is the “main sequence” refer to
A car traveling at 32 m/s starts to decelerate steadily. It comes to a complete stop in 6 seconds. What is its acceleration? answer units
How did the post ww2 baby boom affect American society between 1945 and 1960?
what is segmented digestive system, appendages
Which of the following psychologists is most closely identified with operant conditioning?