emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Algebraic Expressions EvaluateThe weight of a bag of oranges is 1.3 pounds. There are 9 bags of oranges. What is the total weight?Help please :)​
Bilbo Baggins wants to save money to meet three objectives. First, he would like to be able to retire 30 years from now with retirement income of $26,000 per mo
An artist makes a scale drawing of a parallelogram-shaped sculpture. The scale is 10 cm on the drawing? Show your work. PLEASE HELP ME-
For each equation, solve for y
Help with the below image… Thank you!
What changes can Lisa make to do better on tests? Check all that apply. Eat fewer brain foods. Make sure the study area promotes good posture. Cram more informa
Which of these events occurred most recently? 332 BCE - Alexander the Great fought a war with Egypt. 1096 CE – The first Crusade was launched. 1453 CE - The Tur
Which of the following statement(s) is/are False? Assume a positive interest rate I. All else equal, the farther out a cash flow is the lower its present value
Use the Alternating Series Remainder Theorem to determine the smallest number of terms required to approximate the sum of the series with an error of less than
(20 points) Read the sentence and question. Then, choose the correct answer to the question. Mario le dice a su hija Paula: << Es bueno proteger la biodi