pellotperezmariet pellotperezmariet
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

You buy butter for $4 per pound You need 4oz of butter for your formula How much does the butter for 1 portion cost?

Respuesta :

iiyumi iiyumi
  • 25-08-2021
2 I think :) hope this helped
Answer Link

Otras preguntas

In the past, economic integration usually progressed ____________?
the increase in the size of earth's human population in the last century has been dramatic. which of the following identifies two major contributors to this inc
I have an Akai reel-to-reel recorder. When I record, it records in both channels, but when I play it back, only one channel works. a) True b) False
How do within-groups designs minimize unsystematic variability?
What do you do when presented with the RAIC at access control points without a biometric RAIC reader? a) Allow access without verification b) Verify using the
What is a key role of the Federal Reserve in the U.S. economy? E.2.4
An accurate description of 'Functional Anatomy' would be ________. 1) The study of the structure and function of cells, tissues, and organs in relation to their
What is the least common multiple of the numbers 1332 and 888?
The haircutting technique using diagonal lines to create fullness and blend long layers into short layers is ________. 1) Graduation 2) Layering 3) Texturizing
DOES THE PLAYER REMAIN EVEN OR ODD OR DOES THE COURT REMAIN EVEN OR ODD? a. Player remains even, court remains odd b. Player remains odd, court remains even c.